Ahmet Hamdi Atalay
Kimdir?

Kimdir?

1963 Trabzon doğumlu olan Ahmet Hamdi Atalay,  1980 yılında Gökçeada Lisesi’nden, 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

İş hayatına TELETAŞ firmasında başlayan Atalay, 1985-1986 yılları arasında bu şirkette Ar-Ge mühendisi olarak çalıştı.

1986 yılında kalite mühendisi olarak NETAŞ firmasına geçen Ahmet Hamdi Atalay, 2004 yılına kadar Kalite Müdürü ve Kablosuz Haberleşme Sistemleri Müdürü olarak görevine devam etti.

2004 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Üyesi olarak atanan Atalay, 2004-2009 yılları arasında BTK’da Kurul Üyeliği yaptı.

Kurul Üyeliği görevinin sona ermesinin ardından özel sektörde çalışmaya başlayan Ahmet Hamdi Atalay, 2010-2015 yılları arasında PROBİL Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, NETAŞ İcra Kurulu Üyeliği, KRON TELEKOM Yönetim Kurulu Üyeliği ve HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2015 yılında başlayan HAVELSAN Genel Müdürlük görevini Haziran 2020 tarihine kadar sürdürdü.

Ahmet Hamdi Atalay, ayrıca UDH Bakanlığı Ar-GE Değerlendirme Kurulu Üyeliği ve İnternet Geliştirme Kurulu Üyeliği, TOBB Bilgisayar Yazılım Meclisi Üyeliği, Savunma Sanayicileri Derneği (SaSaD) ve Savunma İhracatcılar Birliği (SSI) Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunmuştur.

2012-2021 yılları arası Bilgi Güvenliği Derneği (BGD) Başkanlığı yapmıştır.

Halen TBMM Savunma Komisyonu Başkan Danışmanlığı ve AKGÜN Yazılım Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Ahmet Hamdi Atalay, İngilizce ve Almanca bilmektedir.